Kolonie letnie

Nasz pensjonat od ponad 10 lat organizuje i przyjmuje grupy kolonijne o zróżnicowanym programie wypoczynku. Co roku cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Wśród zorganizowanych form wyjazdowych najpopularniejsze są następujące formy wypoczynku:

„Moja Pierwsza Kolonia” turnusy dla najmłodszych dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Dla niektórych milusińskich to ich pierwszy raz poza domem. To trudny czas bez mamy
i taty. Od 2011 roku podejmujemy to trudne wyzwanie. Zapewniamy prawdziwie rodzinny klimat.  Dzisiaj w trakcie wakacji letnich organizujemy aż dwa 10-dniowe turnusy dla 100 dzieci każdy. Drogę do sukcesu stanowi doskonała kadra, idealna na kolonie dla najmłodszych uczestników i niepowtarzalny program wypoczynku.

 „Pływam jak ryba…” turnusy z programową nauką pływania dla dzieci i młodzieży realizowane na plaży Wdeckiego WOPR i jeziorze Mukrz w Tleniu. HIT 2019 roku!

Obejmują one przeprowadzenie 20-godzinnego modułu szkoleniowego z nauki i doskonalenia pływania różnymi stylami pływackimi /zajęcia prowadzą instruktorzy: Elżbieta Kurkowa i Grzegorz Wardacki/ a także zajęcia programowe z bezpieczeństwa na wodzie, sposobów pomocy osobom poszkodowanym i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Realizowana kolonia kończy się egzaminem pływackim i możliwością zdobycia karty pływackiej.

„LIFESAVER JUNIOR” turnusy dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia, którzy opanowali umiejętność pływania w stopniu bardzo dobrym i chcą uzyskać uprawnienia do pracy społecznej i zawodowej na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami, pod nadzorem ratownika starszego stopniem.

Zajęcia prowadzi instruktor i egzaminator WOPR Daniel Białkowski.

Realizowana kolonia kończy się egzaminem i pozwala na uzyskanie tytułu i uprawnień młodszego ratownika WOPR.

KOLONIE NA DWÓCH KOŁACH…turnusy dla młodych kolarzy prowadzone przez trenerów kolarstwa N-BikeAkademy, UKS Cykliści Rypin, UKS Orkan Chełmża oraz UKS Kometa Obrowo. Uczestnicy turnusów po zakończonych zgrupowaniach i obozach przygotowawczych w Tleniu biorą udział w Mistrzostwach Szkółek Kolarskich oraz Mistrzostwach Polski Juniorów w kolarstwie.

KOLONIE „W SIODLE”…turnusy dla dzieci i młodzieży kochających konie i jazdę konną.

Podczas 14-dniowego turnusu uczestnicy mogą oswoić się i pobyć z cudownymi zwierzętami. Zajęcia w Gospodarstwie Agroturystycznym „POLANA” odbywają się dwa razy podczas dnia. Prowadzone są przez Panią Magdę Lubińską.

Pobyt uczestników obejmuje minimum 22 godziny nauki jazdy konnej dla każdego uczestnika.

„PODRÓŻNIK”…turnusy dla dzieci i młodzieży kochających podróże.

Podczas 14-dniowego wyjazdu dzieci spędzają aktywnie czas w dwóch atrakcyjnych turystycznie miejscowościach: w Tleniu (Bory Tucholskie) oraz Władysławowie (Morze Bałtyckie). Uczestniczą w bogatym programie zajęć sportowo-edukacyjnych oraz ciekawych wycieczkach wyjazdowych.

„WAKACJE z MINECRAFTEM”…turnusy dla dzieci i młodzieży…konstruktorów wirtualnego świata!

Podczas 8-dniowego wyjazdu dzieci z jednej strony spędzają aktywnie czas w Tleniu, a z drugiej strony uczestniczą w zajęciach z programowania komputerowego MINECRAFT pod okiem Pani Moniki. Rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię. Czy każdemu uda się przenieść piękny las wokół ośrodka na ekran komputera?

 „KOLONIA JĘZYKOWA ELEPHANTA”…turnusy dla dzieci i młodzieży w ramach „SUMMER HOLIDAYS” Wakacyjna Przygoda, realizowane corocznie przez Szkołę Językową „ELEPHANT”.

Profesjonalnie prowadzone zajęcia językowe w formie gier, zabaw i piosenek podczas
8-dniowego turnusu w naszym ośrodku. Dla dzieci realizowanych jest dużo sprawdzonych i lubianych przez kolonistów zajęć m.in. artystyczne, muzyczne, olimpiada sportowa, dogoterapia, nocne kino z popcornem, podchody czy disco party. Niektórzy uczestnicy pierwszy raz mają w ręku przybory techniczne czyli młotek, gwoździk i deseczkę, ale czy wiedzą, co z tego powstanie…..?

Podczas naszych kolonii realizujemy atrakcyjny i bogaty w wycieczki program wypoczynku. Z Tlenia robimy całodniowe wypady do Trójmiasta /kąpiel nad Bałtykiem, spacer po molo, zoo w Oliwie, Westerplatte/, Torunia /park wodny Olender, planetarium, starówka, Krzywa Wieża/, Szymark /Centrum Edukacji i Promocji Regionu, z odwróconym domem, najdłuższą deską świata, Domem Sybiraka/, Kwidzyn i Grudziądz /zamek krzyżacki, stadnina koni „Miłosna”, źródła geotermalne/.

Korzystamy z plaży i super kąpieliska strzeżonego Wdeckiego WOPR w Tleniu na maksa, tyle ile pozwala na to pogoda. Basen na naszym ośrodku czynny jest często od rana do późnego wieczora (całe szczęście, że ma własne oświetlenie, co umożliwia wieczorne kąpiele). Na kompleksie boisk życie kwitnie…

Każdy znajdzie u nas swój kawałek podłogi…